18   2   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Žena na válečné stezce
  Komentářů k filmu: 0

25   2   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Všichni to vědí
  Komentářů k filmu: 0

28   2   2019 v 17:30 hodin  (velký sál)
POZVÁNKA NA PEREMIÉRU - Colette: Příběh vášně
  Komentářů k filmu: 0


Žena na válečné stezce

Kona fer í stríð

Režie  -  Benedikt Erlingsson

Scénář  -  Benedikt Erlingsson, Ólafur Egilsson

Země původu  -  Island / Francie / Ukrajina

2018 / 110 min.

Je lepší metodou záchrany světa sabotáž stožárů vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná „zenová teroristka“ ve šťavnatém, ironickém, nádherně nasnímaném a lahodně nazvučeném filmu Benedikta Erlingssona, který se podobně jako v povídkovém filmu O koních a lidech zabývá laskavými črtami islandské svéhlavosti. Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistryně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu. Nejhledanější žena ostrova řeší s lukem v ruce dilema mnohých z nás: jak svým dílem přispět k tomu, aby nedošlo k ekologické a sociální katastrofě?


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuVšichni to vědí

Todos lo saben

Režie  -  Asghar Farhadi

Scénář  -  Asghar Farhadi

Země původu  -  Španělsko / Francie / Itálie

2018 / 132 min.

I osmý snímek Asghara Farhadiho (Klient, Rozchod Nadera a Simin), který zahajoval letošní festival v Cannes, sleduje složitost mezilidských vztahů a jejich proměny. Laura přijíždí z Buenos Aires, kde žije s manželem a dětmi, na svatbu své sestry. Prvotní nadšení zkalí incident, jehož následky odkryjí mnoho bolesti, jež měla zůstat skryta. Postavy jsou nuceny vypořádat se nejen s vlastní minulostí a morálkou, ale i s okolím, které často odsuzuje bez snahy o hlubší porozumění. V pečlivě vypointovaném psychologickém dramatu, zasazeném do malebného prostředí španělské vesničky, excelují Penélope Cruz a Javier Bardem. Vstupné pro členy FK 80 Kč, ostatní 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuPOZVÁNKA NA PEREMIÉRU - Colette: Příběh vášně

Colette

Režie  -  Wash Westmoreland

Scénář  -  Richard Glatzer, Wash Westmoreland, Rebecca Lenkiewicz

Země původu  -  Velká Británie / USA

2018 / 111 min.

COLETTE: PŘÍBĚH VÁŠNĚ Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány, kterými okouzlila pařížskou společnost v první polovině 20. století. Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho. Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát… Colette je příběh ženy, která se nebála pokládat otázky ohledně společenských mravů, sexuality a rovnosti pohlaví. Zasadila se o velké změny ve společnosti.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz