29   1   2018 v 19:30 hodin  (velký sál)
S láskou Vincent
  Komentářů k filmu: 0

5   2   2018 v 17:30 hodin  (velký sál)
Borg/McEnroe
  Komentářů k filmu: 0

5   2   2018 v 19:30 hodin  (velký sál)
Nit z přízraků
  Komentářů k filmu: 0

12   2   2018 v 19:30 hodin  (velký sál)
Odnikud
  Komentářů k filmu: 0

19   2   2018 v 17:30 hodin  (velký sál)
Tvář vody
  Komentářů k filmu: 0

19   2   2018 v 19:30 hodin  (velký sál)
Na konci světa
  Komentářů k filmu: 0

26   2   2018 v 19:30 hodin  (velký sál)
The Florida Project
  Komentářů k filmu: 0


S láskou Vincent

Loving Vincent

Režie  -  Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Scénář  -  Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Země původu  -  Velká Británie / Polsko

2017 / 88 min.

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi je nasnímán technikou jaká ještě nikdy nebyla použita pro celovečerní film. Podle původních 94 malířových děl vytvořilo 125 umělců 66 960 originálních olejomaleb. Tyto olejomalby pak posloužily pro kombinací hraného filmu a animace. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. Nápad tvůrců dát filmu vizuál Mistrových obrazů je jednoduše geniální.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBorg/McEnroe

Borg/McEnroe

Režie  -  Janus Metz

Scénář  -  Ronnie Sandahl

Země původu  -  Švédsko / Dánsko / Finsko

2017 / 107 min.

Životopisný film o legendách a o slavném tenisovém utkání ve Wimbledonu v roce 1980. Režisér se zaměřil na rivalitu, která mezi oběma sportovci panovala, a přesvědčivě zobrazil napjatou atmosféru zásadního tenisového mače. Sverrir Gudnason v roli Švéda Borga a Shia LaBeouf jako věčný bouřlivák McEnroe své role zvládli obdivuhodně. Metz využil podobný koncept, který se před pár lety osvědčil u snímku Rivalové. Místo chladného profesionála Nikiho Laudy a nezkrotného bouřliváka Jamese Hunta jsou tentokrát protagonisty chladný profesionál Björn Borg a nezkrotný bouřlivák John McEnroe. Vstupné: pro členy FK 70 Kč - pro nečleny 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuNit z přízraků

Phantom Thread

Režie  -  Paul Thomas Anderson

Scénář  -  Paul Thomas Anderson

Země původu  -  USA

2017 / 130 min.

CENY: Dvě nominace na Zlaté globy, 26 cen z různých festivalů a 58 dalších nominací. Paul Thomas Anderson (Magnolia, Mistr) vytvořil opět dokonalý náhled do duše jedince i společnosti, do světa módního návrhářství a života vůbec. Mít šaty od návrháře Woodcocka (Daniel Day-Lewis) znamenalo v poválečném Londýně věc zcela zásadní. Dáma ovšem musela mít dostatek peněz, rodokmen a vychování, aby mohla unikátní modely vynosit. Status génia si ale vybíral svou daň v podobě Woodcockovy totální emocionální vyprázdněnosti. Nit z přízraků vypráví osudy muže posedlého zničující dokonalostí. Muže natolik soustředěného na každičký detail, že mu unikalo vše podstatné. Muže, který ničil ženy na potkání a který nakonec sám citu podlehl. Úspěšný tvůrčí tandem Anderson a Day-Lewis si zopakovali spolupráci a po oscarové lahůdce Až na krev stvořili další film, který se zařadí mezi nezapomenutelné.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuOdnikud

Aus dem Nichts

Režie  -  Fatih Akin

Scénář  -   Fatih Akin

Země původu  -  Německo/ Francie

2017 / 106 min.

CENY: Zlatý globus za nejlepší zahraniční film. Cena pro nejlepší herečku Diane Kruger na MFF v Cannes a další ceny a nominace. Fatih Akin, Turek žijící a tvořící v Německu, netočí špatné filmy (Proti zdi, Na druhé straně). Námět i děj jeho nového thrilleru dokládají režisérův dlouhodobý zájem věnovat se těžkostem v životech přistěhovalců, ale i pojednávat o reakcích člověka na krajní situace. Katja (Diane Kruger) se rozhodla ke svatbě s uvězněným Kurdem Nurim v naději, že se její nastávající již nikdy nevrátí k drogovému byznysu, kvůli němuž skončil na čtyři roky za mřížemi. A důvěra se jí vyplatila; spokojený pár dnes úspěšně zapomíná na problematickou minulost a s šestiletým synem vede spokojený život. O to více Katjou otřese znenadání přicházející tragédie… Křehká a zoufalá žena se sama vydává na cestu za spravedlností. Vstupné: pro členy FK 70Kč - pro nečleny 120Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuTvář vody

The Shape of Water

Režie  -  Guillermo del Toro

Scénář  -  Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

Země původu  -  USA

2017 / 123 min.

CENY: Zlatý globus za nejlepší režii a za hudbu. Vítězný snímek MFF v Benátkách a neuvěřitelných dalších 65 cen a 191 nominací. Guillermo del Toro je tvůrce s fantazií bez hranic a jeho autorské filmy (Faunův labyrint) jsou jednoduše řečeno zážitkem. Poslední dílo, Tvář vody, je moderní pohádka, kde vše dokonale funguje. Fantaskno je propojeno s realitou, jinotajů a poselství je přesně tolik, aby nekazily čistě estetický prožitek z filmu. Jako vždy je to od Mistra přesně vyvážené i mezi jeho typickou stylizací a společenskou angažovaností. Z filmu vyzařuje lehkost a radost z tvorby. Amerika šedesátých let. Tajemná vodní bytost je držena a bezcitně i bezúspěšně vědecky zkoumána. Náhodné setkání němé uklízečky se zvláštní entitou však rozkryje zcela nové „lidské“ vlastnosti. Starší divák odhalí jistou inspiraci ruským snímkem Člověk obojživelník, mladším možná film připomene klasiku, Krásku a zvíře. Poslední počin del Torův je každopádně úkazem, který si nenechte ujít. Nejedná se o klubové představení. Držitelé platné průkazky pro rok 2018 mají na toto komerční představení vstup se slevou (80 Kč).


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuNa konci světa

God's Own Country

Režie  -  Francis Lee

Scénář  -  Francis Lee

Země původu  -  Velká Beritánie

2016 / 107 min.

CENY: Sundance FF 2017 - Francis Lee, cena za nejlepší režii světového hraného filmu. Cena na festivalu v Chicagu. Nominace na ceny BAFTA a dalších 18 vítězství a 30 nominací. Nejsuverénnější britský debut posledních let. Mladý Johnny musí udržovat v chodu rodinnou farmu a na každodenní stereotyp a dřinu reaguje permanentní podrážděností a alkoholem. Příchod pomocné pracovní síly z Rumunska v podobě rozumného a Gheorgheho Johnny nejprve odmítá. Při práci se však muži postupně sbližují a vyhořelý farmářský synek má šanci na nový život. Francis Lee sám vyrostl na farmě, z níž ve dvaceti utekl do Londýna za filmem. Do filmu otiskl vlastní pocity izolace a frustrace. Upozorňuje však, že nejde o autobiografii


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuThe Florida Project

The Florida Project

Režie  -  Sean Baker

Scénář  -  Sean Baker, Chris Bergoch

Země původu  -  USA

2017 / 115 min.

CENY: Nominace na Zlaté globy a ceny BAFTA. Ceny z festivalů v Ohiu, Hamburku a na Floridě. Dalších 45 cena a 74 nominací. Nádherný a bezstarostný, tak vypadá život dětí v Orlandu na Floridě. Šestiletá Moonee si s partou kamarádů užívá dobrodružství, lumpárny, zmrzlinu, slunce. Jenže každá mince má dvě strany. Pod slupkou hravého dětského světa se skrývá něco mnohem temnějšího, destruktivní svět dospělých. Sociálně slabý rodič pohybující se v uzavřeném kruh bezvýchodného tápání snadno zničí křehký dětský svět. Právě kontrast zdání a skutečnosti vyvolá u diváka mrazivý filmový zážitek. Za zmínku rovněž stojí herecké výkony dětských herců a Williema Dafoa, který byl za roli správce resortu nominován na Zlatý globus. Vstupné: pro členy FK 70 Kč - pro nečleny 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz