29   4   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Ostrým nožem
  Komentářů k filmu: 0

6   5   2019 v 12:30 hodin  (velký sál)
Láska bez hranic
  Komentářů k filmu: 0

13   5   2019 v 17:30 hodin  (velký sál)
Klimt & Schiele - Erós a Psyché
  Komentářů k filmu: 0

13   5   2019 v 19:00 hodin  (velký sál)
Nikdy neodvracej zrak
  Komentářů k filmu: 0

20   5   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Tranzit
  Komentářů k filmu: 0

23   5   2019 v 20:00 hodin  (velký sál)
POZVÁNKA NA PREMIÉRU - Zlo s lidskou tváří
  Komentářů k filmu: 0

27   5   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Bolest a sláva
  Komentářů k filmu: 0


Ostrým nožem

Ostrým nožom

Režie  -  Teodor Kuhn

Scénář  -  Jakub Medvecký, Teodor Kuhn

Země původu  -  Slovensko

2018 / 89 min.

Celovečerní debut Teodora Kuhna se inspiruje skutečným kriminálním případem, který se odehrál na Slovensku v roce 2005. Příběh otce, který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Po útoku neonacistů na partu studentů zůstane na zemi ležet mrtvý ubodaný kluk. Policie koná, pachatelé jsou dopadeni, společnost se bouří proti holohlavým náckům, ale to všechno je jenom na chvíli. Chybné rozhodnutí soudkyně a zkorumpovaná policie nedávají rodině šanci na spravedlnost. Zoufalý otec se pouští do boje se všemi. S policií bez zájmu, s podplaceným soudnictvím, s mafií, která kdesi v pozadí tahá za nitky. Dokáže tváří v tvář zavedenému systému uspět a zároveň překonat vlastní výčitky a odpustit sám sobě?


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuLáska bez hranic

Eye on Juliet

Režie  -  Kim Nguyen

Scénář  -  Kim Nguyen

Země původu  -  Kanada/ Francie/ Maroko

2017 / 96 min.

Netradiční love story vypráví příběh, který by se ještě před pár lety nemohl stát. Pouštní krajinu na Blízkém východě v okolí ropovodu křižuje podivný robot podobný pavoukovi, který se s oblibou dívá za obzor a na dívku Ayusu. Na druhém konci světa, v Americe, zkoumá Gordon - operátor dronu a hlídač potrubí - tuto vzdálenou enklávu na svých obrazovkách. Ztracený v reálném světě, kterému příliš nerozumí, začíná být na dálku fascinován Ayusou - mladou ženou a jejím životem, o kterém rozhoduje rodina. Navzdory vzdálenosti, vzájemnému strachu a náročné interakci udělá Gordon všechno, co je v jeho silách, aby dívce pomohl uniknout jejímu neradostnému osudu. O režisérovi: Kanadský režisér a scenárista Kim Nguyen, který má vietnamského otce a frankofonní kanadskou matku, vystudoval uměleckou univerzitu Concordia v Montrealu. Do povědomí diváků a kritiky se zapsal především svým snímkem Malá čarodějka (2012), který byl uveden na Berlinale a získal ceny na festivalu Tribeca či prestižních Canadian Screen Awards. Citace kritik: „Dokonalý závěr filmu může dokonce obnovit vaši víru v naději a lásku.“ (Bruce DeMara, Toronto Star)


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuKlimt & Schiele - Erós a Psyché

Klimt & Schiele - Eros and Psyche

Režie  -  Michele Mally

Scénář  -  Michele Mally

Země původu  -  Itálie

2018 / 88 min.

V dalším pokračování cyklu Uměni v kině představíme dva proslulé umělce Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. Snímek představuje jejich obrovský talent, sny, ale i skandály a posedlosti. Průvodce filmem, Lorenzo Richelmy, nás seznámí s dílem obou umělců a provede nejslavnějšími kulturními domy rakouské metropole - galeriemi Albertina, Belvedere, Uměleckohistorickým muzeem a dalšími.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuNikdy neodvracej zrak

Werk ohne Autor

Režie  -  Florian Henckel von Donnersmarck

Scénář  -  Florian Henckel von Donnersmarck

Země původu  -  Německo/ Itálie

2018 / 188 min.

Jeden lidský život, jedna země, tři režimy a válka. Film Nikdy neodvracej zrak je strhující drama o osvobozující síle umění a lidské tvořivosti. Příběh jeho hrdinů je inspirován skutečnými událostmi i osobami a překlenuje tři éry německé historie, během nichž malíř Kurt Bartnert (postava jen inspirována životem malíře Gerharda Richtera) prožil své dětství v nacistickém Německu, dospíval v komunistickém Východním Německu a svůj umělecký vývoj završil v Západním. Režisér a scenárista Florian Henckel von Donnersmarck (držitel Oscara za Životy těch druhých) natočil svůj třetí celovečerní film jako bohatou dějovou fresku, která odráží nejen osud jednoho umělce, ale i pocity celé poválečné generace.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuTranzit

Transit

Režie  -  Christian Petzold

Scénář  -  Christian Petzold

Země původu  -  Německo/ Francie

2018 / 101 min.

Christian Petzold patří mezi nejzásadnější osobnosti současného německého filmu. Příběh z doby nacistické okupace Francie přenesl do současných reálií. Hlavní hrdina Georg (v podání nové německé hvězdy Franze Rogowského) postupně přijímá identitu mrtvého muže, jehož dopisy a písemnosti chtěl původně odevzdat. Ta mu sice umožňuje dostat víza a odplout jednou z posledních lodí z Marseille, ale nová identita přináší i tíživé důsledky a osudovou lásku. Lze přijmout s novým jménem i vztah a novou budoucnost? Petzoldův film překonává současné realistické příběhy o migraci a migrantech a stává se žánrově neobvyklou meditací o identitě. Film soutěžící letos na Berlinale si vysloužil přezdívku „kafkovská Casablanca“.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuPOZVÁNKA NA PREMIÉRU - Zlo s lidskou tváří

Pozvánka na premiéru : Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Režie  -  Joe Berlinger

Scénář  -   Michael Werwie

Země původu  -  USA

2019 / 108 min.

Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Vypravěčem příběhu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Příběh Teda Bundyho je strašlivý a v mnoha ohledech fascinující i dnes. Spáchal minimálně třicet brutálních vražd mladých žen a přesto se během procesu, který sledovala celá Amerika, i po něm, stal miláčkem mnoha žen a dívek. Ted byl okouzlující, vzdělaný a inteligentní krasavec a skvělý manipulátor. Berlinger natočil přesvědčivý životopisný film o neuchopitelnosti lidské mysli a adoraci zla se skvělým hereckým výkonem Zaca Efrona, v roli Teda Bundyho. Ve filmu hrají i John Malkovich, Lily Collins a také Jim Parsons neboli Sheldon z Teorie velkého třesku. Poprvé v kariéře se v hraném filmu představí frontman legendární skupiny Metallica James Hetfield.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBolest a sláva

Dolor y gloria

Režie  -  Pedro Almodóvar

Scénář  -  Pedro Almodóvar

Země původu  -  Španělsko

2019 / 108 min.

Bolest a sláva je nejnovějším počinem z pera kultovního španělského režiséra a scenáristy Pedra Almodóvara. Ten do hlavních rolí obsadil své oblíbené a osvědčené herce – Antonia Banderase a Penelope Cruz. Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu. Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději. Držitel Oscara 2003 za scénář k filmu Vše o mé matce vsadil opět na „své“ herce a po úletu Láska v oblacích a nedoceněné Julietě se vrací ve velkém vypravěčském a vizuálním stylu.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz