27   11   2017 v 19:30 hodin  (velký sál)
ADAPTACE: Dvojitý milenec
  Komentářů k filmu: 0


ADAPTACE: Loď komediantů - záznam muzikálu, San Francisco Opera,

Show Boat

Režie  -  Francesca Zambello

Scénář  -  Autoři muzikálu: Jerome Kern a Oscar Hammerstein II , Předloha: Stejnojmenný román Edny Ferberové (1926). Muzikál vznikl v roce 1927

Země původu  -  USA, San Francisco Opera

2017 / 144 min.

Pravá klasika amerického hudebního divadla se odehrává na Mississippi na konci 19. a na počátku 20. století. Je jednak dojemnou love story se silnou připomínkou hořkého dědictví rasismu, ale zachycuje také život kočovného divadla, jehož členové každoročně putovali divadelní lodí po Mississippi. Autorům se podařilo vložit do muzikálu zapomenuté kouzlo starých divadel, nádheru kostýmů, úžasné melodie a písně. Magnolie Hawksová, krásná mladá dcera kapitána Andyho Hawkse, se i přes námitky své matky vydává za svou životní láskou a také mezi světla reflektorů, aby se stala první dámou na Lodi komediantů. Cesta to nebude jednoduchá, neboť pro naplnění snu se musí přinášet oběti. Nejznámější filmovou adaptaci Broadwayského muzikálu natočil v roce 1936 James Whale, který označoval Loď komediantů za svůj nejoblíbenější počin. Film, kromě jiných vynikajících hereckých a pěveckých výkonů, proslavila píseň v podání Paula Robesona Old man River. Současná, velkorysá produkce režírovaná Francescou Zambello si vysloužila při premiéře několikaminutový standing ovation. Nádherná, barevná show. České titulky v obraze. Vstupné: pro členy FK 90 Kč - ostatní 150Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuADAPTACE: Dvojitý milenec

L'amant double

Režie  -  François Ozon

Scénář  -  François Ozon,Předloha: Román Životy dvojčat (1987), který pod pseudonymem Rosanond Smith napsala světoznámá Joyce Carol Oatesová.

Země původu  -  Francie / Belgie

2017 / 107 min.

Věčný provokatér a milovník vztahových rébusů François Ozon se tentokrát nechal inspirovat tématem principu zdvojování. Po marných pokusech odhalit důvody vlastní lability vyhledá Chloé psychoterapeuta Paula a brzy se do něj zamiluje. Poněvadž i muže krásná pacientka přitahuje, začnou spolu žít. Chloé ale není vyléčená, a jak se ukáže, milenec jí zatajil jednu zásadní informaci a to existenci svého bratra. Bratři mají zcela rozdílné povahy a Chloe´ zabředává do nebezpečné hry. V Paulově minulosti opravdu něco nehraje. Jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já? Erotikou prosycený thriller upoutá vizuálním stylem, téměř geometrickým zdvojováním předmětů, ale hlavně promyšlenou filmařskou poctou legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt. Právě důslednost zdvojování může vyvolat otázku, nakolik to vše Mistr myslel vážně. Film byl uveden na MFF v sekci Horizonty. České titulky Vstupné: pro členy FK 70 Kč - ostatní 120 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz