19   8   2020 v 17:30 hodin  (velký sál)
Na nože
  Komentářů k filmu: 0

19   8   2020 v 20:00 hodin  (velký sál)
Jít krást koně
  Komentářů k filmu: 0

26   8   2020 v 17:30 hodin  (velký sál)
Ixcanul
  Komentářů k filmu: 0

26   8   2020 v 19:30 hodin  (velký sál)
Klér
  Komentářů k filmu: 0


Na nože

Knives Out

Režie  -  Rian Johnson

Scénář  -  Rian Johnson

Země původu  -  USA

2020 / 131 min.

19. srpna v 17:30 Na nože je chytrá a nevšední detektivka, jejímž jádrem je hvězdné obsazení a zápletka. Bohatá hlava rodiny je jednoho rána nalezena s podříznutým krkem ve své posteli. Na scéně se objevuje policie, společně se soukromým detektivem v tvídovém obleku (Daniel Craig). Podivínský vyšetřovatel začíná postupné zpovídání jednotlivých členů rodiny. V rodině vztahy dávno nefungují a kostlivci vylézají ze skříní. Podezřelých je bezpočet a vyšetřovatel všechny zúčastněné mate svým přístupem. Detektivka určená hlavně milovníkům tohoto žánru skvěle graduje a napětí neklesá do posledního záběru.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuJít krást koně

Ut och stjäla hästar

Režie  -   Hans Petter Moland

Scénář  -   Hans Petter Moland

Země původu  -  Norsko/Švédsko/Dánsko

2019 / 122 min.

19. srpna ve 20:00 !!!!! CENY: Celkem 5 norských filmových cen, Stříbrný medvěd na MFF v Berlíně a další ocenění. Norský režisér Moland je se svými díly častým hostem v našem klubu (Vzkaz v Lahvi, Aberdeen atd.). Jeho filmy obvykle rozebírají důsledky lidského konání a je tomu tak i u snímku Jít krást koně. Tore je stárnoucí muž, který tráví zbytek svého života na opuštěném místě. Samota mu vyhovuje. Poklid naruší soused, který hledá zatoulaného psa. Střetnutí vyvolá v Toreho mysli řadu vzpomínek: na poslední léto, které trávil s otcem a na tragickou událost, která ovlivnila jeho dospívání. Poslední Molandův film je příběhem o vině, výčitkách z toho, co člověk spáchal, a i z toho co měl udělat, ale neuděl.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuIxcanul

Ixcanul

Režie  -  Jayro Bustamante

Scénář  -  Jayro Bustamante

Země původu  -  Guatemala/ Francie

2015 / 100 min.

26. srpna v 17:30 Guatemalský film v klubu ještě nikdy uveden nebyl, neboť jihoamerická kinematografie se všeobecně objevuje na evropské scéně jen sporadicky. Snímek Ixcanul, který se pyšní téměř čtyřmi desítkami cen je úspěšnou výjimkou. Sedmnáctiletá María je prostá indiánská dívka, která se poprvé zamiluje a její život nečekaně nabere jiný směr. V příběhu situovaném do drsného a přírodní mystikou prostoupeného prostředí nechybí společenská kritika současné Guatemaly. Debutující Jayro Bustamante dokázal už ve své prvotině suverénně spojit psychologická a sociální témata. Film v roce 2015 ohromil Berlinale a získal prestižní cenu Alfreda Bauera.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuKlér

Kler

Režie  -  Wojciech Smarzowski

Scénář  -  Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak

Země původu  -  Polsko

2020 / 132 min.

26. srpna v 19:30 Nejskandálnější snímek polské kinematografie za posledních 50 let. Film pojednává o prohnilých strukturách uvnitř katolické církve, což je v Polsku, kde se hlásí ke křesťanství 95% obyvatel, výrazně třaskavé téma. Příběh začíná společnou oslavou tří kamarádů, kněžích Lisockého, Tryby a Kukuły. Po bujaré pitce, při které se přítomní opájí svou mocí zaštítěnou církevní hodností, se jejich cesty rozcházejí. Režisér pak všechny tři protagonisty sleduje v jejich pádu až na samotné dno. Všichni si více, či méně uvědomují své chyby, ale nejsou schopni vzdát se postavení, které jim institut církve zaručuje.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz