Warning: Illegal string offset 'file' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649

Warning: Illegal string offset 'line' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649
Warning (2): session_start(): open(/var/lib/php5/sessions/sess_mfv4gkddl6af6rjhm1f405t524, O_RDWR) failed: No space left on device (28) [CORE/Cake/Model/Datasource/CakeSession.php, line 614]
19   8   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Tenkrát v Hollywoodu
  Komentářů k filmu: 0

2   9   2019 v 17:30 hodin  (velký sál)
Prado - sbírka plná divů
  Komentářů k filmu: 0

2   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Brankář
  Komentářů k filmu: 0

9   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Comic Sans
  Komentářů k filmu: 0

16   9   2019 v 17:00 hodin  (velký sál)
Moje století
  Komentářů k filmu: 0

16   9   2019 v 19:00 hodin  (velký sál)
Nabarvené ptáče
  Komentářů k filmu: 0

23   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Stehy
  Komentářů k filmu: 0

30   9   2019 v 19:30 hodin  (velký sál)
Deštivý den v New Yorku
  Komentářů k filmu: 0


Tenkrát v Hollywoodu

Léto s Filmovým klubem Alfa

Režie  -  Quentin Tarantino

Scénář  -  Quentin Trantino

Země původu  -  USA

2019 / 165 min.

Téměř pět let po snímku Osm hrozných přináší Mistr opět jeden ze svých barvitých opusů. Scénář napsal podle skutečné události. Konec 60. let - Zlatý věk Hollywoodu končí. Hlavními aktéry jsou bývalá westernová hvězda Rick Dalton (DiCaprio) a jeho dlouholetý dublér/kaskadér Cliff Booth (Pitt). Oba už jsou za zenitem, ale hodně si slibují získat prostřednictvím slavné a krásné sousedky. Tou je herečka Sharon Tate. Její manžel, režisér Polanski, právě natáčí v Evropě. Sharon je zavražděna fanatickým sériovým vrahem Charlesem Mansonem a jeho "rodinou". Rick s Cliff se rázem ocitnou v centru dění. Přesné zachycení atmosféry strachu z vraždícího kultu, ale i humor a skvělé herecké výkony. Mistr opět nezklamal, i když si tentokrát Zlatou palmu z Cannes neodnesl. Vstupné pro členy FK 80 Kč – ostatní 160 Kč.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuPrado - sbírka plná divů

Il Museo del Prado - La corte delle meraviglie

Režie  -  Valerie Parisi

Scénář  -  Sabina Fedeli

Země původu  -  Itálie

2019 / 90 min.

Pokračování cyklu Umění v kině. Nový dokument o španělském Museo del Prado. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Putování španělskou metropolí odhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Velázquez nebo Rubens, Tizian či Bosch. Filmem provází Jeremy Irons.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuBrankář

Trautmann

Režie  -  Marcus H. Rosenmüller

Scénář  -  Marcus H. Rosenmüller, Nicholas J. Schofield

Země původu  -  Německo/ Velká Británie

2019 / 120 min.

Válka, nenávist, fotbal, láska, štěstí, tragédie, bolest = jeden výjimečný život a vše co má dobrý biografický film obsahovat. Brankář přináší dramatický životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Jeho život byl v mnoha ohledech výjimečný a důležitý. Snímek se fotbalu dotýká jen okrajově a poukazuje hlavně na význam odpuštění, empatie a mezilidského porozumění. Film získal řadu ocenění na MFF festivalech. V hlavní roli exceluje David Kross (Předčítač, Balón atd.)


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuComic Sans

Comic Sans

Režie  -  Nevio Marasovic

Scénář  -  Nevio Marasovic

Země původu  -  Chorvatsko

2019 / 103 min.

Balkánská kinematografie prostě jede, což potvrzuje i snímek ze současnosti Comic Sans, oceněný na MFF v Pule. Záhřeban Alan má dobře nastartovanou kariéru v reklamní agentuře. V osobním životě ale tak úspěšný není a dlouhodobější vztah nedokáže navázat. Rvačka s kolegy a totální vyhoření se stává impulsem pro zásadní změny. Vyrazí se svým otcem, bohémským malířem Brunem na pohřeb tety. Dlouhá cesta a následný pobyt v ospalé rybářské vesnici mu dává příležitost k obnovení vztahu s otcem a k přehodnocení životních postojů a priorit.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuMoje století

Moje století

Režie  -  Theodora Remundová

Scénář  -  Theodora Remundová

Země původu  -  Česko

2019 / 104 min.

Film nabízí jedinečný pohled na československou historii pohledem stoletých občanů a jejich bohatých životních zkušeností. Forma zpracování je přímočaře jednoduchá, ale výborně funguje díky pečlivému editování natočeného materiálu a střídání scén budících různorodé emoce. Zásadní životní momenty sledujeme v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky přes 2. světovou válku, 50. léta, rok 1968 a normalizaci až k sametové revoluci.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuNabarvené ptáče

Nabarvené ptáče

Režie  -  Václav Marhoul

Scénář  -  Předloha: Jerzy Kosiński (kniha). Scénář: Václav Marhoul

Země původu  -  Česko, Slovensko, Ukrajina

2019 / 169 min.

Hvězdně a mezinárodně obsazený film líčí „autobiografický“ osud malého židovského chlapce, který sám prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny. Hluboce dramatický příběh, který se zaobírá bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé byl natočen podle románu Jerzy Kosińského Román od svého vydání v roce 1965 způsoboval a stále způsobuje silné kontroverze, ale získal světový ohlas i mnoha prestižních literárních cen. .„Román Nabarvené ptáče mě svého času, stejně jako milióny čtenářů po celém světě, zasáhl natolik, že jsem se v polovině roku 2008, po dokončení celovečerního filmu Tobruk, rozhodl vyvinout veškeré své úsilí a um na to, abych získal filmová práva právě k tomuto dílu. To se nakonec podařilo,“ popisuje začátek náročného projektu Václav Marhoul


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuStehy

Šavovi

Režie  -  Miroslav Terzič

Scénář  -  Elma Tataragič

Země původu  -  Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina

2019 / 97 min.

Jsou rány, které se nikdy nezacelí. Emotivní drama Miroslava Terziče vychází z případu „uloupených novorozeňat“, které otřásly srbskou společností. Ana i po osmnácti letech neuvěřila, že její novorozený syn zemřel. Žije zdánlivě poklidný život švadleny a matky dospělé dcery, ale hluboko uvnitř sílí podezření, že novorozeně jí bylo ukradeno a skončilo v jiné rodině. Film kombinuje intimní drama a napínavý thriller. Hnací silou je bezchybná Snežana Bogdanovič v hlavní roli snímku o lásce, mateřství i bezmoci jedince proti zlu zaštítěnému z míst nejvyšších.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuDeštivý den v New Yorku

A Rainy Day in New York

Režie  -  Woody Allen

Scénář  -  Woody Allen

Země původu  -  USA

2019 / 92 min.

Je mu 84 let a točí v průměru jedno filmové dílo ročně. Režijně vedl 55 klasických filmů, napsal bezpočet scénářů, oženil se „vlastní“ (adoptovanou) dcerou a jeho jméno jest Allen Stewart Konigsberg, tedy Woody Allen. Deštivý den v New Yorku je allenovská, pohodová komedie pojednávající o dvou mladých lidech přijíždějících na víkend do N. Y. Nepřízeň počasí jim způsobí různé kolize a připraví sérií dobrodružství. Jedná se o předposlední Allenův film, který byl dokončen ještě před snímkem Kolo zázraků. Neshody režiséra s majitelem práv posunuly premiéru Deštivého dne až na rok 2019.


Upoutávka k filmu

 

Vaše komentáře k tomuto filmuHostováno na webalias.cz

Warning: Illegal string offset 'file' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649

Warning: Illegal string offset 'line' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649
Warning (2): Unknown: open(/var/lib/php5/sessions/sess_mfv4gkddl6af6rjhm1f405t524, O_RDWR) failed: No space left on device (28) [Unknown, line 0]

Warning: Illegal string offset 'file' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649

Warning: Illegal string offset 'line' in /data/www/lib/Cake/Utility/Debugger.php on line 649
Warning (2): Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5/sessions) [Unknown, line 0]