Cirkus a Psí život

BBB – 50 let Filmového klubu v Sokolově

USA, komedie/němý s hudební stopou, 1928/1918, 72 + 32 min.

Dva snímky, jeden z roku 1918 a druhý z roku 1928, ve „vyčištěné“ digitalizované verzi. Klasická groteska a Tulák Charlie. Věčný smolař, který dokáže vybruslit z každé situace. Nesmrtelný humor, geniální choreografie a vypointované scény.

Cirkus: CENY: Oscar 1928 v podobě Zvláštní ceny udělené současně za scénář, herecký výkon a produkci filmu.

Hrdinou příběhu je bez práce a peněz stále hladový Tulák, kterého právě pronásleduje policie, neboť jej považuje za zloděje. Při honičce je zahnán do manéže cirkusu. Svým nechtěným vystoupením probudí v divácích tolik smíchu a nadšení, že se jej ředitel cirkusu rozhodne zaměstnat jako klauna. Později se Tulák hodlá stát skutečným umělcem a získat lásku přitažlivé krasojezdkyně… Do příběhu plného humoru i sentimentu přimíchal scenárista, režisér a herec Charlie Chaplin také trochu bolestné reality života a současně ukazuje, jak obtížné je diváky v manéži zaujmout. Film byl původně natočen beze zvuku. Později byla dodána hudba, kterou napsal Charlie Chaplin

Psí život:

Tulák Charlie nemá kde spát, nemá co jíst a zažívá samé lapálie. Jeho život se náhle změní, když zachrání opuštěného psa Scrapse. Stanou se nejlepšími přáteli a společně se protloukají městem. Jednou se vydají do baru, kde se tulák zamiluje do sličné zpěvačky. Bohužel je však z baru vyhozen, protože nemá peníze. Nepříjemnou situaci mu pomůže vyřešit jeho věrný přítel Scraps.  

Vedle obdivuhodné choreografie oba snímky i dnes zaujmou gagy a klaunskou komikou.

Režie: Charlie Chaplin                              

Vstupné pro děti 50Kč, členy FK 80, ostatní 130Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *