Seznam nejnovějších komentářů.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
11.12.2012   13:58   Anna Karenina (Anna Karenina)   AlfaKlub
  Celkem komentářů k filmu : 1
Zpracovat tradiční ruský román formou divadelní ferie považuji za geniální nápad. Na několik počátečních okamžiků jsem byla tím panoptikem trochu zaskočená, ale pak jsem se nechala okouzlovat neuvěřitelným množstvím scénických nápadů a skvělými hereckými výkony všech. Více než ruskou duši( která tam prý chybí, ale já ji tam viděla a cítila) jsem postrádala ruštinu. Možná by to bylo vhodné nadabovat do ruštiny. Všimli jste si s jakou pečlivostí zacházel pedant Karenin se skleněnou krabičkou ve které měl ukrytý prezervativ - tedy předchůdce tohoto ochranného prostředku ( každý detail hraje). Anna byla éterická a ve svých rozhodnutích a činech robustní. Vronskému přiměřeně vyčuhovala blond kadeř z brigadýrky a choreografie valčíku vyjádřila 50 stran textu. Dámy se nořily do norkových kožešin a ruský nevolník byl rád , že má svého pána, který se o něho postará. Promyšlené umělecké dílo s nápadem. I Pierre Auguste Renoir byl přítomen - viz děti na louce v závěru filmu. Kéž by takových filmů točilo více: pro potěchu oka i duše.
18.10.2012   11:35   Polski film (Polski film)   AlfaKlub
Upozornění:
Film se bude hrát v kinokavárně.
16.10.2012   12:49   Way Back, The (Útěk ze Sibiře)   AlfaKlub
  Celkem komentářů k filmu : 2
Trochu spekulativní příběh. Stále se vedou debaty o tom, zda autor literární předlohy tuto strastiplnou cestu skutečně absolvoval, nebo ji zná jen z vyprávění.Kolik jedinců vyprávělo to co prožilo a kolik si vymýšlelo, ale to ponechme stranou. Každopádně je to obdivuhodný příběh a Mistr Weir byl vždycky dobrým vypravěčem příběhů – viz Piknik na Hanging Rock, Pobřeží moskytů, Gallipoli a další. Leč…Útěk mě hned na začátku otrávil. V zoufale třeskutém mrazu, kdy vězni prchají z gulagu se jim ani trošku nepáří od úst. Zasněžený les vypadá jak Rudolfkovo království.To tedy Mistr skutečně nemusel. Určitě si budu dlouho pamatovat hereckou parádu Colina Farrella a Eda Harase. Všici herci byly skvělí Saoirse Ronan též.
Když už jsem se v závěru rozhodovala, že díky hercům, síle příběhu a zručnosti režie odpustím Weirovi ten klimatizovaný les, zabil mě klíčem pod kamenem. I zavyla jsem si v kině nahlas – Proč?? Hollywood po Polsku z Jižního Walesu řízený. Až na vyjmenované perly dobrý biák.

16.10.2012   11:04   Strada, La (Silnice)   Pitrys
  Celkem komentářů k filmu : 2
To uz je hodne davno co jsem tento snimek videl...za pripomenuti urcite stoji.
4.10.2012   21:06   Way Back, The (Útěk ze Sibiře)   Pitrys
  Celkem komentářů k filmu : 2
Pekný snímek se zajímavou atmosférou, ale v celkovém pohledu trochu promarněná šance udělat tento snímek více zajímavější.
21.9.2012   09:31   Csak a szél (Je to jen vítr)   AlfaKlub
  Celkem komentářů k filmu : 1
V rámci akce Jeden svět na školách, se tento film promítal i pro studenty Gymnasia a IŠSTE. Přišlo 172 dětí. Převážná většina z nich viděla poprvé klubový film, tedy film, kde není vysvětlováno, kde ve zběsilém tempu jedna akce nestřídá druhou. Přiznám se, že mi z toho bylo smutno. Po likvidační scéně jsem přeci jen očekávala zklidnění v sále a ticho při titulcích, kdy v divákovi emoce doznívají.Kecali, kašlali , hlučeli. Jen nepatrnou část dětí tento film skutečně zasáhl. Po filmu následovala debata. Dotázaní většinou nebyli schopni formulovat odpovědi, až na dvě tři výjimky. Některým se film zdál slabý. Absolutní absence vlastního názoru či myšlenky. Tristní. Ovšem skutečnou perlou celého dopoledne byla pí učitelka zřejmě z IŠSTE. Atraktivní blonýdna nejprve první část filmu prošustila pytlíky od bonbónků a druhou protelefonovala a proesemeskovala. Opravdu příkladné chování pro žáky. K filmu pochopitleně neměla co říct, jako většina pedagogů, kromě výjimek z gymplu.
3.4.2012   16:54   Poupata (Poupata)   AlfaKlub
  Celkem komentářů k filmu : 1
Po dlouhé době jsem v kině nepřesedala a neutěšený život se všemi protagonisty filmu prožila. Pach vřesovské plynárny
smyslově doplnil pukavce neřešených a vršících se problémů. V tomto filmu není optimistického zhola nic. Stejně jako vietnamského trhovce vás hned na začátku vytočí vlezlá zima. Ještě průběh Mikulášské oslavy sledujete s lehkým pousmáním a pochopením pro hochy, co to trochu přehnali s alkoholem. Otec, trochu podivín, co staví ze sirek lodičky v lahvi, je také na mírné pousmání, stejně jako matka co aktivně nacvičuje spartakiádní skladbu Poupata Ale tady všechny úsměvy končí. Mikuláš skončí na JIP a později na vozíku, aniž tuší , že je nastávajícím otcem. Budoucí matka také nemá zcela jasno jak se sebou naloží, natož jak naloží s dítětem a o nějakém plánování budoucnosti nemůže být ani řeči. Otec bez jakýchkoliv výčitek podepíše půjčku na 30 tisíc, čím celkový dluh zarovná na 210 tisíc, což je částka rovnající se hodnotě bytu ve kterém bydlí se svou těhotnou dcerou, za cvičením unikající ženou a synem, který si domů přivedl striptérku a prostitutku. Kam to vše může dospět.? Dá se vybřednout.? Matka si zacvičí Poupata a unikne realitě zrovna v době, kdy její manžel v pokusu o sebevraždu zabije nevinného člověka. Byl to jakýsi pokus o akci. Uzavřít pojistku a zbít se. Nepodařilo se. Ostatní nic neřeší. Co bylo včera je pryč, co bude zítra to se uvidí. Je dnešek, tak pokecáme, zahulíme, pocvičíme. Bída bezbřehá lidská dokonale natočená. Jen si mistr mohl na závěr filmu odpustit ten ohňostroj( marnosti).

4.3.2012   19:03   Strada, La (Silnice)   hecuba
vynikajici film!